Cykl „Kobiety Chełma” – Animatorka wolnego czasu

 

DSC_0121
Nazywam się Paulina Pasieczna. Jestem uczennicą trzeciej klasy o profilu geodezyjnym w Zespole Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie.  W szkole działam w samorządzie i kole wolontariatu oraz w PCK,  gdzie organizuję różne akcje. Największą i najbliższą mojemu sercu była akcja zorganizowana w listopadzie ubiegłego roku – #KOMURKOMANIA – dotycząca rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Podczas tego eventu udało nam się zarejestrować ponad 40 osób. Za pracę na rzecz szkoły i reprezentację szkoły w sztandarze otrzymałam niedawno tytuł ,,ZŁOTE SERCE’’. Od 5 lat jestem również wolontariuszką w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.
Czas wolny najczęściej spędzam „pracując”, jako Animator Zabaw dla dzieci. Nie nazywam tego jednak pracą, bo gdy robi się, to co się kocha, to nie jest to praca. Na kurs animatora zapisałam się spontanicznie i jak się okazało byłam jego najmłodszą uczestniczką. Często słyszę pytania, dlaczego taki kurs i takie hobby. Może dlatego, że mam młodsze rodzeństwo i kurs był kopalnią pomysłów zabaw z nimi. A może dlatego, że bycie animatorem daje możliwość powrotu do pięknego czasu z dzieciństwa… Każdy z nas potrzebuje czasem poczuć się jak dziecko.
Sama bardzo lubię dzieci, lubię spędzać z nimi czas i dawać im radość z życia.
Na początku miałam wątpliwości czy nadaję się na animatora, czy dam radę, bo w końcu sama jestem jeszcze młoda. Jednak moje wątpliwości okazały się zbędne. Niedługo po kursie poznałam inną animatorkę, która pomogła mi wdrożyć się w temat animacji i pozwoliła mi uwierzyć w siebie.
Z czasem zaczęłam mieć coraz więcej okazji, aby się rozwijać. W przyszłości chciałabym ukończyć kurs m.in. na opiekuna wycieczek, wodzireja, kursy doszkalające z animacji i  facepaintingu i mam nadzieję, że na tym się nie skończy. Od niedawna pasjonuje mnie też fotografia. Mam nadzieję, że również w tym kierunku będę się rozwijała nie zapominając oczywiście o szkole. W tym momencie korzystam z chwili i tego co życie daje mi teraz, i trzymam się mojego motta: ,,Jeszcze będzie dobrze mimo wszystko, tylko załóż wygodne buty,  bo masz do przejścia całe życie”     JPII
Te słowa pomagają mi nawet w najtrudniejszych momentach. Jestem wdzięczna, że rodzina i przyjaciele wspierają mnie i pomagają mi spełniać moje marzenia.

DSC_0123DSC_0160DSC_0167DSC_0176DSC_0178DSC_0190DSC_0209DSC_0114DSC_0213

THE BEST
Wpis na blogu powstał w ramach projektu „Kobiety Chełma”, którego pomysłodawczynią i realizatorką jest Anna Wójtowicz-Wnuk – pasjonatka fotografii, tłumacz przysięgły języka angielskiego i autorka projektu swojego życia, którym jest Szkoła Językowa Five o’clock w Chełmie: http://5oclock.org.pl/.  Zdjęcia do projektu zostały zrobione podczas darmowej akcji „Wakacje z angielskim w Szkole Językowej Five o’clock w Chełmie”, w której Paulina uczestniczyła w ramach wolontariatu.

Autor

Anna Wójtowicz-Wnuk

Pasjonatka fotografii, tłumaczka przysięgła, założycielka autorskiej szkoły języka angielskiego Five o'clock w Chełmie.

8 myśli na temat “Cykl „Kobiety Chełma” – Animatorka wolnego czasu”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s